Nad wodą

W upalne i wolne dni chętnie wybieramy się nad wodę, by się ochłodzić. Orzeźwieni chłodnym powietrzem przepływającym od zbiornika wodnego mamy okazję leniwie przyjrzeć się toczącemu się w nim życiu. Szczególnie w miejscach, gdzie nie ma kąpiących się ludzi, można coś ciekawego zaobserwować. Mnie, w niedzielne popołudnie, udało się zobaczyć kilka pływających zaskrońców, a jednego uwiecznić na fotografii (niestety niezbyt ostrej).

Zaskroniec w wodzie

Stewia – wiosenna superpromocja

Kiedy dwa lata temu wydawaliśmy książkę Stewia – uprawa i wykorzystanie, stewia była rośliną mało znaną w Polsce. Dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do niej próbkę nasion, aby każdy mógł ją sobie samodzielnie wyhodować i rozmnożyć, nie prowadząc żmudnych poszukiwań w celu zdobycia nasion czy sadzonek. Oficjalne dopuszczenie do obrotu przez Unię Europejską słodzików wyprodukowanych ze stewii w listopadzie 2011 r. zmieniło tę sytuację i obecnie stewia jest zdecydowanie szerzej znana i łatwiej dostępna. Jednak wydaje nam się, że książka omawiająca sposób uprawy i praktycznego zastosowania tej interesującej rośliny nie straciła nic ze swojej użyteczności… jedynie cena może wydawać się odstraszająca dla osób, które już mają nasiona i sadzonki. Skłoniło nas to do zaoferowania po wiosennej promocji, trzytygodniowej wiosennej superpromocji  – 19,90 zł, zamiast  29,90 zł w dniach od 27 kwietnia do 20 maja.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Nadszedł czas na bloga firmowego…

W dobie przemian technologicznych coraz mocniej zmieniających oblicze książki rodzi się pytanie czym ona jest, a jedną z odpowiedzi jest sugestia, że książka to treść. Dlatego oprócz informowania o bieżącej działalności, nowościach i promocjach, będziemy chcieli pokazać szerszy kontekst przesłania przynajmniej niektórych naszych książek.

„Książkowa wiedza” nie musi oznaczać wiedzy oderwanej od życia. Może być impulsem do głębszego przemyślenia otaczającej rzeczywistości, o co wcale nie jest łatwo w świecie mediów elektronicznych, które niemal wszędzie i bez przerwy dostarczają coraz to nowych, coraz bardziej atrakcyjnie opakowanych dźwiękiem i obrazem informacji, w coraz większej ilości.