Paprotniki Polski

Kilka dni temu ukazał się „Atlas i klucz. Paprotniki Polski”, o którym pisaliśmy wcześniej. Wiosna i lato to czas sprzyjający pieszym czy rowerowym wędrówką. Odpoczywając na łonie natury, warto bliżej przyjrzeć się napotykanym roślinom i zwierzętom. Pomoc w tym względzie jest zamysłem naszej serii „Atlas i klucz”, dlatego cieszymy się, że mogliśmy wydać kolejną pozycję tej praktycznej serii.

Życzymy przyjemnych chwil podczas odkrywania piękna i bogactwa polskiej przyrody.

Narodziny serii książek „Atlas i klucz”

Pierwszą książkę-klucz wydaliśmy 15 lat temu. Był to „Klucz do oznaczania wybranych gatunków drzewiastych” autorstwa prof. Krzysztofa Rostańskiego i jego syna Krzysztofa M. Rostańskiego. Nie przypuszczaliśmy, że wydane dwa lata później rozszerzone wydanie „Atlas i klucz. Drzewa i krzewy Polski” zapoczątkuje popularną serię, którą będziemy kontynuować przez kilkanaście lat, a właściwie mamy nadzieję, że dłużej. Już za 1-2 tygodni ukaże się szósta pozycja tej serii „Atlas i klucz. Paprotniki Polski”, opisująca raczej mało znaną, a bardzo interesującą grupę roślin.

Jeśli ktoś ma propozycję kolejnego tematu do naszej serii książek chętnie o niej usłyszymy, a do tej pory wydaliśmy w serii „Atlas i klucz”: „Drzewa i krzewy Polski”, „Rośliny zielne i krzewinki Polski”, „Płazy i gady Polski”, „Lądowe ślimaki Polski”, „Owady Polski”.

Zaszufladkowano do kategorii Inne